اریگامی کارت ویزیت (Business Card Origami)

شما در یک جلسه هستید و حوصله‌تان سر می‌رود. کارت ویزیت اریگامی شما را بیدار نگه می‌دارد! دنیای اریگامی در حال گسترش است. شما می‌توانید یک کاغذ مربعی یا تقریباً هر چیزی را تا کنید مثل بسته‌بندی‌های آب نبات، پول، کاغذ یادداشت چسبی، کاغذ توالت و بله شما همچنین می‌توانید کارت ویزیت را تا کنید.

کاغذ در مقابل کارت ویزیت

تفاوت‌های اساسی بین اریگامی و کارت ویزیت اریگامی وجود دارد.

1-     شکل: بسیاری از مدل‌های اریگامی با یک کاغذ مربع شروع می‌شوند، در مقابل اکثر کارت‌های ویزیت مستطیل شکل هستند.

2-     اندازه: کاغذ اریگامی تجاری در دسترس به طور معمول 6 اینچ در 6 اینچ است هرچند می‌تواند به کوچکی مربع 1 اینچی یا به بزرگی مربع 10 اینچی باشد. هنرمندان حرفه‌ای اریگامی می‌توانند با ورق‌های بسیار بزرگتر – به اندازه 13 فوت در 13 فوت – شروع کنند. در مقابل، کارتهای ویزیت تجاری موجود در ایالات متحده و کانادا معمولاً 3.5 اینچ در 2 اینچ هستند.

3-     وزن: كاغذی كه برای اریگامی استفاده می‌شود از نظر وزن متفاوت است. از ورقه‌های با وزن سبک تا ورقه‌های سنگین‌تر كه برای اریگامی تای مرطوب استفاده می‌شود. با این حال، به راحتی می‌توان گفت که کاغذ مورد استفاده در ساخت کارت ویزیت 3 تا 4 برابر سنگین‌تر از کاغذی است که برای تاکردن اریگامی استفاده می‌شود.

به دلیل تفاوت‌های فوق، اریگامی کارت ویزیت در مدل‌های اریگامی نیاز به توجه ویژه دارد. مدل‌های ساده چند مرحله‌ای بهتر کار می‌کنند زیرا کارت‌های ویزیت در ابتدا کاملاً ضخیم هستند. دیاگرام‌هایی که با کاغذ مربعی شروع می‌شوند باید اصلاح شوند تا با شکل مستطیل کارت ویزیت تطبیق پیدا کنند. در نهایت مدل‌هایی که از چندین کارت‌ ویزیت به هم پیوسته استفاده می‌کنند تا یک مدل را شکل دهند چشمگیرتر است زیرا کارت‌های بیشتر مدل‌های بزرگتری ایجاد می‌کنند و نوعی اریگامی مدولار است.

گردآوری و ترجمه: شبنم مومیوند، کارشناس ارشد ریاضی کاربردی، مهندس شبکه و اوریگامیست

انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

منبع: www.iran-origami.ir

×