فواید اریگامی

امروزه اوریگامی (هنر کاغذ و تا) تنها یک هنر جذاب نیست بلکه کاربردهای آن بسیار فراتر از کاردستی های کودکان است و در سال های اخیر علاوه بر یک تفریح و سرگرمی سالم، به عنوان یک مبحث علمی مورد توجه دانشگاهیان و هنرمندان زیادی در سراسر دنیا قرار گرفته است . از کاربردهای علمی و عملی اوریگامی می توان به مواردی همچون ریاضیات، طراحی شهری،کیهان شناسی و هوافضا، پزشکی و داروسازی، خودروسازی و بیولوژی و… اشاره کرد. در ادامه به چند نمونه از کاربردهای اوریگامی در علم و صنعت اشاره می شود.

کیسه هوایی که داخل خودروها تعبیه شده با نهایت دقت و ظرافت با تکنیک اوریگامی طراحی شده است.زیست شناسان نیز از اوریگامی برای بررسی پروتئین ها و چگونگی تحولات آنها در سلول استفاده می کنند.

بزرگترین تلسکوپ جهان در کالیفرنیا نیز با قوانین اوریگامی ساخته شده است. ساختمان کتابخانه شهر سیاتل نیز با فناوری اوریگامی طراحی شده است.

وقتی مشغول ساخت مدل های اوریگامی هستید چون مجبورید با هر دو دست کار کنید، تمام مغز شما در حال فعالیت است. طبق آخرین تحقیقاتی که دکتر کاترین شماکوف و یوری شماکوف روی مغز انجام داده اند وقتی هر دو دست مشغول انجام کاری هستند، مغز پالس های محرک بیشتری را دریافت می کند. در نتیجه کرتکس های مغز افزایش یافته و شاهد بروز خلاقیت های بیشتری، در افرادی که اوریگامی کار می کنند، خواهیم بود.

منبع: www.gamishop.ir

×